terroir

Bílé Karpaty

Tak jako Pálava dává svůj terroir vínům jako Ryzlink vlašský, tak Bílé Karpaty vštěpují svůj terroir např. rulandským odrůdám a Ryzlinku rýnskému, který je tu doma.

Poznávejte krásný kout slovácké oblasti, kterému dominují překrásné Bílé Karpaty s jedinečnou a vzácnou flórou i faunou.

Půda

Půdy tvoří převážně jílovité, hnědozemě s výběhy pískovců. Půdy jsou záhřevné, mnohdy kamenité, vododržné, se sklonem k přemokřovámí spodní vodou v místech geologických zlomů, kde vybíhá podloží.

Klima

Území se nalézá v teplé oblasti, pro kterou je charakteristické dlouhé, teplé, suché léto. Přechodové období je velmi krátké teplým jarem i podzimem. Zima je krátká, mírně teplá, suchá až velmi suchá s velmi krátkým trváním sněhové pokrývky.

Hrozny

Hrozny pro výrobu našich vín převážně nakupujeme. Volíme pouze nejvyšší kvalitu bez kompromisů a místně příslušné odrůdy, stejně tak je pro nás zásadní původ hroznů, nakupujeme pouze od místních pěstitelů.

Fény

Důležitým zdejším klimatickým faktorem jsou větry neboli fohny vanoucí přes hřebeny Bílých Karpat, kde ztrácí vlhkost a oteplují se. Fohny vytváří teplejší a sušší mikroklima především v době rašení révy a zrání hroznů.

Naše vína

Snažíme se vyrábět velká vína i přesto, že jsme velmi malé vinařství. Naše vína jsou deklarovaná jako moravská zemská vína, hrozny však splňují podmínky vín s přívlastkem. Gró tvoří vína bílá, nabízíme ale i červená a růžová vína.

Vinařství

Vína zpracováváme metodou řízeného kvašení v novém sklepě ve Strážnici, kde vína také lahvujeme. Degustace a prodej probíha především v našem nově zrekontruovaném sklepě v Petrově v areálu sklepů – Plže.

výroba vína

Jiráskova 1753, 696 62, Strážnice

Vinný sklep

Sklep č. 62 - Památková rezervace Petrov-Plže, 696 65